بیانات مقام معظم رهبری در مورد میلاد مسیح (ع)

بیانات مقام معظم رهبری در مورد میلاد مسیح (ع)

بنا بر گزارش مجله خبری پایگاه بشارت قدس ، مقام معظم رهبری در بیانات خود ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد پیامبر بزرگ الهی ، حضرت عیسی مسیح (ع) به همه مسیحیان و مسلمانان جهان ، علی الخصوص بر ایرانیان ، این رسول مکرم را همانند همه انبیای عظام الهی ، بشارت دهنده سعادت بشر ، حامل پرچم یکتاپرستی و تکریم انسان خواندند.

طبق گزارشات رسیده ، صفحه منتسب به مقام معظم رهبری در شبکه اجتماعی توییتر ، در پیامی میلاد حضرت عیسی مسیح را تبریک گفت.

{ ” احترامی که مسلمانان به عیسی مسیح (علیه السلام) قائل هستند، کمتر از مقام و شایستگی وی در نظر مؤمنان مسیحی در مسیحیت نیست. ” 1 }

بیانات مقام معظم رهبری در مورد میلاد مسیح (ع)

” آن کلمه خدا، در دوران گمراهی و جهل و بی عدالتی و بی اعتنایی به ارزش انسان، پرچم هدایت و نجات انسان ها را بر دوش گرفت و با قدرت های ستمگر زر و زور به ستیزه برخاست و به بسط عدل و رحمت و توحید همت گماشت.

امروز مؤمنانْ به آن پیامبر بزرگ، یعنی مسیحیان و مسلمانان، برای استقرار نظم شایسته جهانی، باید به تعالیم و راه پیامبران روی آورند و فضایل انسانی را بر طبق آموزش آن معلمان بشریت گسترش دهند.”

ایشان بیان داشتند که قدرت های ظالم و ستمگر جهان در قرن های گذشته ، برای حذف معنویت و ارزش های بزرگ انسانی در جوامع بشری تلاش کرده اند و نتیجه آن ، توسعه و گسترش تباهی اخلاقی ، اعتیاد ف بی بند و باری ، از بین رفتن بنیان خانواده ، افزایش فاصله طبقاتی ، دور شدن از عدالت اجتماعی ، بی توجی به ارزش های انسانی ، تولید اسلحه های مرگ بار و افزایش کشتار های جمعی شد. علم نیز مانند انسان، قربانی حذف معنویت و بی توجهی به ارزش های دینی شده است.

مقام معظم رهبری  فرمودند: ” اگر حضرت مسیح علیه السلام امروز در میان ما می بود، لحظه ای را برای مبارزه با سردمداران نظام ظلم و استکبار جهانی از دست نمی داد و گرسنگی و سرگردانی میلیاردها انسانی را که به وسیله قدرت های بزرگ، استثمار، و به جنگ و فساد و ستیزه جویی سوق داده می شوند، تحمل نمی کرد.

این جانب امیدوارم که با بیداری جوامع بشری و تلاش صادقانه پرچم داران معرفت دینی و برانگیخته شدن وجدان های خفته، بشریت، قرن روی آوردن به معنویت و ارزش های دینی را در پیش داشته باشد، و جهان چنان که محو حکومت های مارکسیستی را به چشم دید، فروریختن همه بنیان های استکباری و ظالمانه را شاهد باشد.

و السلام علی عباد الله الصالحین ” 2

پانوشت:
1: شبکه خبر

2: سایت بلاغ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *