بیانات مقام معظم رهبری( مدظله العالی) در حضور جمعی از پرستاران نمونه کشور

بیانات مقام معظم رهبری( مدظله العالی) در حضور جمعی از پرستاران نمونه کشور

بنا بر گزارش پایگاه خبری بشارت قدس ، مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از پرستاران نمونه کشور ، ضمن آرزوی سلامتی برای همه دست اندرکاران حوزه سلامت ، روز ولادت حضرت زینب و روز پرستار را تبریک گفت. در این بخش خبری گوشه ای از بیانات ایشان را خدمت شما ارائه می نماییم.

بیانات مقام رهبری به مناسبت روز پرستار

مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) بیان کردند : در کشور ما (جمهوری اسلامی ایران)، روز ولادت حضرت زینب ، را برابر با روز پرستار قرار داده اند. حضرت زینب (س)، یک زن نمونه و برجسته تاریخ است.

 در واقعه کربلا ، خون بر شمشیر پیروز شد و عامل این پیروزی حضرت زینب (س) است و آنچه که باعث این پیروزی بود عبارت بود از منش زینب کبری.

نقش حضرت زینب در پیروزی واقعی

طبق بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ، نقش حضرت زینب ، نقش بسیار مهمی بود و ایشان نشان دادند که زن در متن حوادث تاریخی قرار دارد. این حادثه ی تاریخی زنده و ملموس ، نشان دهنده عظمت خیره کننده و درخشنده زینب کبری است.

به گزارش پایگاه خبری بشارت قدس ،آن حضرت دشمنی را که بنا بر ظاهر، در میدان جنگ پیروز شده است را در کاخ ریاست خود تحقیر و ذلیل می کند و با زدن داغ ننگ ابدی بر پیشانی آن ها ، پیروزیشان را تبدیل به شکست می کند. حضرت زینب با این عمل نشان می دهد که می توان حجب و عفاف زنانه را مبدل به جهاد بزرگ کرد.

توصیه مقام معظم رهبری به زنان

” روز پرستار، سالروز ولادت حضرت زینب است؛ این هشدار به زنان ماست: نقش خودتان را پیدا کنید. عظمت زن بودن را در آمیختن حجب و حیا و عفاف زنانه با عزت مسلمانانه و مؤمنانه، درک کنید. زن مسلمان ما اینجور است.”

نقش زنان در انقلاب

ایشان در ادامه بیانات خود به نقش زنان در انقلاب پرداختند و فرمودند: انقلاب ما یک انقلاب زینبی است.

در این انقلاب نقش زنانه به عنوان مادر و همسر ، کمتر از نقش مجاهدان نبود. مادری که فرزند خود را با محبت مادرانه پرورش داده و به ثمر رسانده است ، حالا به جنگ می فرستد. جنگی که معلوم نیست حتی جسد او هم برخواهدگشت یا نه؟

” عزیزان من، خواهران، برادران! انقلاب ما اینجوری پیش رفت. قدرت و عظمت این انقلاب به این چیزهاست؛ به دل دادن به معنویت، مجذوب شدن در مقابل لطف الهی. وقتی که دشمن میخواهد زینب کبری را به آنچه که برایش پیش آمده، شماتت کند، میفرماید: «ما رأیت الاّ جمیلا»؛ جز زیبائی، چیزی ندیدم. برادرانش، فرزندانش، عزیزانش، نزدیکترین یارانش، اینها در مقابل چشمش قطعه قطعه شدند، به خاک و خون تپیدند، خونشان ریخته است، سرهایشان بالای نیزه رفته است؛ میگوید جمیل، زیبا! این چه جور زیبائیای است؟ این زیبائی را همراه کنید با آنچه که نقل شده است که زینب کبری حتّی در شب یازدهم نماز شبش ترک نشد. در طول دوران اسارت، انقطاع الیاللَّه‌اش، دلبستگیاش به خدای متعال، رابطه‌اش با خدای متعال سست نشد، کم نشد، بلکه بیشتر شد. این زن، الگوست “

منبع: farsi.khamenei.ir

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *