تشرف مقام معظم رهبری به حرم حضرت زینب (س) در سال 1363

تشرف مقام معظم رهبری به حرم حضرت زینب (س) در سال 1363

بنا بر گزارش پایگاه خبری بشارت قدس ، بعد از گذشت 6 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ، هیچکدام از روسای جمهوری اسلامی ایران ، به کشورهای خارجی مسافرت نکرده بودند که رئیس جمهور وقت کشور عزیزمان ایران ، آیت الله خامنه (مدظله العالی) راهی کشور سوریه شده و مشرف به زیارت حرم حضرت زینب کبری (س) شدند.

دلایل عدم مسافرت روسای جمهوری به خارج کشور بعد از پیروزی انقلاب

از جمله دلایلی که در کشور باعث می شد ، شرایط مناسبی برای مسافرت روسای جمهور کشور ایران نباشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حساسیت رخدادهای جنگ تحمیلی
  • بحران های داخلی که یکی پس از دیگری همه نیروهای دولت و ملت را صرف مبارزه با معارضان انقلاب می کرد ، زمانی برای سفر و دید و بازدیدهای بین المللی نگذاشته بود.

سفر آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) به سوریه

در چنین شرایطی و در 15 شهریور سال 1363 ، آیت الله خامنه ای ، رئیس جمهور وقت ایران به دعوت رئیس جمهور سوریه ( حافظ اسد ) راهی ” دمشق” شد.

این سفر که به مدت 7 روز ادامه داشت ، یک سفر منطقه ای بود و کشور های لیبی و الجزایر را نیز در برگرفت. در جریان این سفر ، رئیس جمهور وقت ایران با هیات همراه به مذاکره با سران کشور سوریه و کشورهای مذکور پرداختند

هدف از مسافرت منطقه ای حضرت آیت الله خامنه ای در سال 63 چه بود؟

این سفر دارای دو جنبه سیاسی و نظامی بود. اما هدف اصلی این گفتگو ها ، منزوی‌تر کردن رژیم صهیونیستی و مقابله با روند سازش در میان کشورهای عربی بود.

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در سالروز این سفر تاریخی، تصاویر منتشرنشده‌ای از لحظات ماندگار سفر سوریه، به‌ویژه تشرف حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به حرم و بارگاه حضرت زینب کبری –سلام‌الله علیها- در زینبیه‌ی دمشق را منتشر کرد.

این تصاویر در پایگاه خبری بشارت قدس قابل مشاهده است.

مقام معظم رهبری در سوریه

تشرف مقام معظم رهبری به حرم حضرت زینب (س) 

تشرف مقام معظم رهبری به حرم حضرت زینب (س)

تشرف مقام معظم رهبری به حرم حضرت زینب (س) 

منبع: سایت خامنه ای

1 دیدگاه برای «تشرف مقام معظم رهبری به حرم حضرت زینب (س) در سال 1363»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *