فعالیت های فرهنگی بر مبنا و پایه های پژوهشی

فعالیت های فرهنگی بر مبنا و پایه های پژوهشی

به گزارش پایگاه خبری بشارت قدس ، مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی ( علی اکبر ولایتی ) در امور بین‌الملل ضمن تقدیر از تلاش های رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش بر ضرورت تحقق فعالیت‌های فرهنگی بر مبنا و پایه‌های پژوهشی تأکید کرد.

مراسم گرامیداشت هفته پژوهش

این مراسم به مناسبت هفته پژوهش در دوم دی ماه با حضور، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی‌اکبر ولایتی، مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین‌الملل و ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با همکاری مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در  حسینیه الزهرا(س) این سازمان، برگزار شد.

ولایتی تأکید کرد: بزرگان دینی ما در گذشته براساس تفحص ، جستجو و پژوهش عمل کرده‌اند و به مراتب بالایی رسیده‌اند و اعتقاد داریم که فعالیت‌های فرهنگی باید با مبنای تحقیق و پژوهش تحقق یابد.

از ویژه برنامه های این مراسم می توان به ، کتاب های جدید الانتشار و الگوی جایزه ملی پژوهشی ، باز گشایی نمایشگاه کتاب ، رونمایی از نشریات جدید ، تقدیر و تشکر از پژوهشگران برتر و قدردانی از نمایندگان فرهنگی برتر ایران در حوزه های پژوهشی اشاره کرد.

در این مراسم ،رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی پروژه جدید «جایزه ملی پژوهش در روابط خارجی» معرفی نموده و گفت: برنامه‌های اصلی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی طبق بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری ترسیم شده است.

وی بیان داشت که کارهای پژوهشی ، انسان را با تاریکی ها آشنا و جهل و نادانی او را از بین می برد.

ابوذر ابراهیمی ترکمان افزود: امروز بیش‌از ۸۰ اثر در نمایشگاه پژوهش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ارائه شده که ۳۰ اثر آن مربوط به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران است.

طبق گزارشات رسیده ، دور دوم این گفت و گوها ( فرهنگی ایران و جهان ) به روز سه شنبه، سوم دی ماه موکول شد.

ابراهیمی‌ترکمان بیان کرد: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامیجهت ایجاد شیوه ای نوین در دیپلماسی فرهنگی ، به برگزاری گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و آفریقا، ایران و جهان عرب، آسیایی و شبه قاره کرده است.

مولفه های سیاست ، امنیت و اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری بشارت قدس، سید عباس صالحی-وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به سه مؤلفه سیاست، امنیت و اقتصاد در حوزه سیاست‌ورزی خارجی و مطالعات در سیاست خارجی گفت: در حوزه سیاست‌ورزی خارجی و مطالعات در سیاست خارجی سه مؤلفه سیاست، امنیت و اقتصاد مهم است اما در سال‌های اخیر، حوزه فرهنگ در کنار این سه مؤلفه قرار گرفته و در برخی از موارد، استفاده از دیپلماسی فرهنگی مهم‌تر از بقیه مؤلفه‌ها است.

منبع: شهر خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *