میلاد عیسی مسیح ، بشارت دهنده مهدی موعود گرامی باد

میلاد عیسی مسیح ، بشارت دهنده مهدی موعود گرامی باد

بنا بر گزارش پایگاه خبری بشارت قدس ، مبدا تاریخ نزد مسیحیان تولد حضرت عیسی مسیح (ع) در روز 25 دسامبر است. بر این پایه یک هفته قبل از آغاز سال نو میلادی در 25 ماه دسامبر به عنوان میلاد عیسی مسیح (ع) در بیشتر کشور های جهان جشن گرفته می شود. میلاد عیسی مسیح ، بشارت دهنده مهدی موعود گرامی باد.

روز میلاد ایشان به عنوان کریسمس نامیده می شود. اگرچه عیدی مسیحی است اما نزد مسلمانان و ایرانیان گرامی داشته می شود.

حضرت عيسي مسیح (ع) به فرمان خداوند در گهواره سخن گفت و پيامبري خود را بشارت داد. زمان جواني آن حضرت دوره بحراني تاريخ يهود بود و آنها چشم انتظار موعودي نجات بخش بودند. با اين حال با ظهور مسيح(ع) و با وجود ديدن آیات و معجزات بر حق ایشان، باز هم به مخالفت با آن حضرت برخاستند.

عیسی مسیح در دوران زندگی خود به موعظه و شفاي بيماران لاعلاج مي‏پرداخت و در آموزه های خويش، بيشتر از تمثيل بهره مي‏گرفت.

دلیل محبوبیت عیسی مسیح (ع) در جهان

دلیل محبوبیت فراوان عیسی مسیح (ع) در بین مسلمانان جهان و ایران ، نام مادر اوست که خداوند در قرآن ، سوره آل عمران آیه 42  ، وی را سرآمد همه زنان عالم می داند: 

( فرشتگان گفتند: ای مریم ، همانا که الله تور را برگزید و پاکیزه گردانید و سرآمد همه زنان عالم قرار داد).

حضرت مریم ، مادر عیسی مسیح ، از طرف خداوند در قرآن ، آیه 75 سوره مائده ، ” صدیقه ” نامیده می شود.

( و اُمُهُ صِدیقَه ).

دکتر عبدالحسین زرین کوب می نویسد:  ( آن گونه که از انجیل متی و انجیل لوقا بر می آید ولادت عیسی باید یک یا دو سال قبل از تاریخ رسمی میلاد رخ داده باشد. تاریخ ولادت او هم از روی قطع معلوم نیست. تاریخ 25 دسامبر را که کلیسای روم در سال 354 میلادی برای روز ولادت او تعیین کرده است. بر وفق روایات متی و لوق وی در بیت لحم نزدیک اورشلیم به دنیا آمد. امام در جلیل نزدیک ناصره و شمال فلسطین بزرگ شد و عنوان ناصری و نصارا که منسوب بدان پنداشته می شود از همین جاست ).

منابع: اپلیکیشن باد صبا 

.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *