انقلابی دیگر در تاریخ ایران پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی

انقلابی دیگر در تاریخ ایران پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی

بنا بر گزارش مجله خبری پایگاه بشارت قدس ، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و تحول عظیم بوجود آمده ناشی از شهادت این سردار بزرگ ، فرمودند:

” در مقابل آنچه او سرمنشأ آن شد و برای کشور بلکه برای منطقه به وجود آورد، در مقابل او من تعظیم میکنم”.

” انقلابی به وجود آمد که دنیا را تکان داد، متحوّل کرد و تاریخ را، مسیر تاریخ کشور را، مسیر تاریخ منطقه را و شاید مسیر تاریخ جهان را -که بعدها قضاوت خواهد شد- تغییر داد”

انقلاب تاریخ ساز بوجود آمده پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی چه بود؟

  • زنده بودن انقلاب

طبق گزارشات رسیده از پایگاه خبری بشارت قدس و سایت رهبری،  حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) در 18 دی ماه سال 98 فرمودند: ” شهادت او، زنده بودن انقلاب در کشور ما را به رخ همه‌ی دنیا کشید. عدّه‌ای میخواستند وانمود کنند که انقلاب در ایران از بین رفته است، مرده است، تمام شده -البتّه عدّه‌ای هم سعی میکنند که این اتّفاق بیفتد- [امّا] شهادت او نشان داد که انقلاب زنده است.”

  • باز شدن چشمهای غبارگرفته

در طی سال های اخیر حجم تبلیغات ، تهاجم فرهنگی و جنگ نرم از طرف دشمنان به گونه ای بوده است که خواه یا ناخواه باعث مسومیت فکری و ذهنی برخی از افراد شده بود و دشمن با سو استفاده از این افکار به دنبال منصرف کردن مردم از توجه به ارزش های انقلابی بود.

از جمله برنامه های دشمن القا کردن این گزاره بود که، منافع ملی ایران در نقطه مقابل حضور منطقه ای و دفاع از مستضعفان و مظلومان و سایر مسلمانان است. ( شعارهایی که در اغتشاشات اخیر داده شد دلیلی بر اثبات این مسئله می باشد)

اما با شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی ، این ماجرا از ریشه تغییر کرد. از نظر مقام معظم رهبری ، ” شهید حاج قاسم سلیمانی نمادِ تفکر و جریانی است که توانست در مقابل طرحِ «بی‌ثبات‌سازی منطقه» و «عملکرد فاجعه‌بار گروه‌های تکفیری تروریست» از جمله داعش ایستادگی کند. این جریان طرح مستکبرین برای ناامن‌سازی کشورها  را ناکام گذاشت، شکستی تمام‌عیار بر جریانات تروریستِ تکفیری تحمیل کرد و به این ترتیب امنیت ایران اسلامی را نیز تأمین نمود. حاج قاسم سلیمانی با شهادتش موجب یک «بیداری و بصیرت» عمومی و فراگیر شد و شبهات و توطئه‌گری‌‌های دشمن در این زمینه نابود شد؛ در حقیقت «شهید سلیمانی چشمهای غبارگرفته‌ را باز کرد با این شهادت”

  • رشدِ چشمگیر دشمن ‌شناسی

حقیقت این مسئله که انقلاب اسلامی ایران ، انقلابی ضدآمریکایی بود و هست ، غیر قابل انکار می باشد که شهادت این سردار بزرگ توسط نیروهای نظامی آمریکا و به دستور مستقیم رئیس جمهور وقت این کشور ، باطن پلید این دولت را ( دولت آمریکا ) بیش از پیش نمایان کرد. مردم به‌روشنی دیدند که مسئله نه هسته‌ای و موشک که اصل استقلال و عزت اسلامی و ملی ایران است و دشمن با خشونت و قساوت، دقیقا همینها را هدف گرفته است چراکه حاج قاسم سلیمانی مدافع استقلال و عزت و امنیت و اقتدار ایران اسلامی بود.

  • وحدت ملی ایرانیان

بنا بر فرموده امام خمینی (ره) : رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، اتکال به خدا ، برای خدا و وحدت کلمه ، وحدت کلمه و وحدت غرض و مقصد می باشد.

وحدت حداکثری ملت ایران پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی ، از ثمرات و برکات این شهید والا مقام بود. مقام معظم رهبری در این مورد فرمودند: این وحدتی که خوشبختانه در زیر تابوت پیکر مطهّر شهید سلیمانی و شهدای همراه ایشان در بین مردم دیده شد باید محفوظ بشود، محفوظ بماند.

منبع: farsi.khamenei.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *