واکنش حزب الله و بیانات رهبری در آغاز جنگ 33 روزه چه بود؟

واکنش حزب الله و بیانات رهبری در آغاز جنگ 33 روزه چه بود؟

بنا بر گزارش مجله خبری جمعیت فرهنگی و مذهبی بشارت قدس ، فرمانده سپاه قدس سردار سلیمانی در مصاحبه ای با سایت نشر آثار مقام معظم رهبری ، در مورد موضوع واکنش حزب الله و بیانات رهبری در آغاز جنگ 33 روزه پرداختند. در این بخش خبری به این موضوع پرداخته می شود. با ما همراه باشید.

بیانات سردار سلیمانی در واکنش حزب الله به جنگ 33 روزه

” باید به دو نکته اشاره شود ، حزب الله به دلیل اینکه پیوستگی دارد با دشمنی که غیر قابل سازش است و این دشمنی یک دشمنی مستمری است. لذا حزب الله پیوسته در این آمادگی بود ( حزب الله همیشه در یک آمادگی 100 درصدی به سر می برد ) اما کیفیت این آمادگی در هر دوره متفاوت است. نکته دوم این که هر اقدامی که حزب الله می خواهد انجام دهد ، قبل از آن تمهیدات امنیتی را انجام می دهد و بعد اقدام می کند.

واکنش حزب الله و بیانات رهبری در آغاز جنگ 33 روزه

آمادگی حزب الله

آمادگی حزب الله در دو وضعیت بود.

  • آمادگی در مقابله
  • آمادگی در کاهش خسارت

حزب الله به هنگام انجام عملیات، بانک اطلاعاتی را از قبل آماده داشت و همه این بانک اطلاعاتی را به نیروی هوایی خود واگذار نمود و نیروی هوایی با توجه به آن که مختصات دقیق هر موقع حزب الله وجود داشت ، وارد عمل شد.

حزب الله به دلیل تدابیری که انجام داده بود ، هم در بعد نیروی انسانی و هم در بعد امکانات مهم و خودش حداقل آسیب را دید.”

سردار سلیمانی ادامه دادند که : ” در هفته اول جنگ از تهران اصرار داشتند ، من برای توضیح بیایم. در آن موقع مقام معظم رهبری در مشهد بود. خدمت ایشان رسیدم . گزارشی از حادثه بیان کردم. گزارش من گزارش تلخی بود و مشاهدات من افقی از پیروزی را نشان نمی داد.”

واکنش حزب الله و بیانات رهبری در آغاز جنگ 33 روزه

بیانات مقام معظم رهبری در جلسه ای با حضور سردار سلیمانی در هفته اول جنگ

” نکاتی که فلانی (  سردار سلیمانی ) گفتند، پیرامون جنگ همین طور است. این جنگ ، جنگ بسیار سخت و شدیدی است. اما من تصور می کنم این جنگ شبیه جنگ خندق است و پیروزی در این جنگ همانند پیروزی در جنگ خندق است”

مقام معظم رهبری دو نکته دیگر را در پیرامون همین مسئله فرمودند: ” یکی اینکه ، من تصورم این است که اسرائیل این طرح را از قبل آماده کرده و می خواست این طرح را در غافلگیری کامل به مورد اجرا بگذارد و حزب الله را در غافلگیری نابود کند. عمل حزب الله در گرفتن دو اسیر ، آن غافلگیری را بر هم زد.  “

نکته دیگری هم فرمودند که جنبه معنوی داشت. فرمودند ” به اینها بگویید که جوشن صغیر را بخوانند. این جوشن صغیر حالت یک انسان مضطر است. حالتی که در یک اضطرار شدید است.”

سردار سلیمانی بیان داشت:  من همان شب برگشتم و احساس خوبی داشتم و حامل چیزی بودم که برای سید شاید ارزشمندتر از امکان دیگری بود و من موضوع را برای ایشان نقل کردم.

منبع: خاکریز فرهنگی وارثین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *