به همت سازمان تبلیغات اسلامی و دبیر کل و هیات اجرایی بشارت قدس برگزار شد:

در آستانه اربعین حسینی (ع) تجلیل از پیر غلامان و مداحان و شعرای آئینی 

به مناسبت ایام ماه محرم، همایش تجلیل از پیرغلامان حسینی با حضور مداحان اهل بیت و تعدادی از مسوولان و فرماندهان دفاع مقدس  و اقشار مختلف مردم در حسینیه چهارده معصوم ناحیه نور به همت سازمان تبلیغات اسلامی و جمعیت فرهنگی بشارت قدس  برگزار شد در این همایش از ده نفرخادم و پیرغلام حسینی تجلیل به عمل آمد این در حالیست که در منطقه جنوب تهران در مراسمی مشابه بیش از ۳۰۰ نفر از پیرغلامان و ذاکرین اهل بیت تجلیل شدند

این برنامه با هدف تقدیر از زحمات افرادی که چندین سال است در برپایی مراسم و عزاداری‌های امام حسین (ع) کوشیده اند، انجام شد.

مجری مراسم با بیان اینکه در آستانه اربعین حسینی  جای جای شهر برای عزای امام حسین (ع) سیاهپوش شده و تکایای شهر نیز پا گرفته اند تا هر کسی سهم ارادت خود را در برگزاری مراسم‌های ایام محرم اداء کند. گفت : این ماه فرصت خوبی است که اهداف قیام امام حسین (ع) مرور و به آن عمل کنیم.این قیام باعث شده همه بشریت و آزادی خواهان جهان از این پیام درس بگیرند.امروز امام حسین (ع) متعلق به همه بشریت است و قیام امام حسین (ع) به خاطر امر به معروف و نهی از منکر است.

اوبا اشاره به  برپایی سنت  حسنه تجلیل از پیرغلامان حسینی   بیان کرد : از تلاش‌های ارزشمند پیر غلامان تجلیل می‌کنیم که همواره در مراسم حضور دارند و باعث زنده نگه داشتن شور و شعور حسینی می‌شوند چنانکه دعای خیر خود را بدرقه مقام معظم رهبری  نیروهای سپاه قدس و سپاه پاسداران میکنیم که امنیت امروز کشور و برپایی این خیمه های حسینی در امنیت کامل را مدیون تلاش های بی شاءبه برادران خود هستیم

اربعین حسینی

یکی از بانیان این مراسم در بخش دیگری از آیین تجلیل از پیرغلامان حسینی تصرح کرد : شور و شعور حسینی به اندازه ای در تک تک حسینیه ها و در دل مردم جاری است که برای ما لحظه به لحظه اش یادگیری در پی داشت .

در پایان مراسم پیرغلامان حسینی با اهدای تقدیرنامه و سجاده نماز تجلیل شدند . همچنین یاد شهدای دفاع مقدس ، مدافعان و  ملازمان حرمین شرفین گرامی داشته شد و دعای خیر برای نیروهای خدوم سپاه پاسداران انجام گرفت و حاضران همراه با سینه زنی و شبیه خوانی برای امام سوم شیعیان به عزاداری پرداختند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *